Ruter
Thailand
Ao Nang Beach - Koh Phi Phi (Laemtong Beach)

Ao Nang Beach til Koh Phi Phi (Laemtong Beach) Færge

Bestil din næste rejse!

Fra
Til
Udgående
Vælg
Retur
Vælg
Hvordan rejser du?

Find og book færgebilletter fra Ao Nang Beach til Koh Phi Phi (Laemtong Beach)

Book færger fra Ao Nang Beach til Koh Phi Phi (Laemtong Beach) med Openferry. Vi tilbyder op til 18 ugentlige overfarter. Operatører inkluderer Andaman Wave Master. Rejsetiden er i gennemsnit 1t 40min. Billetpriserne varierer fra €26 til €246.

Ao Nang Beach
Koh Phi Phi (Laemtong Beach)
Frekvens
1-7 dage pr. uge
Første Tur
08:00
Sidste Tur
12:01
Gennemsnitlig Varighed
1t 40min
Prisinterval
€26 - €246
Rederier
Andaman Wave Master

Færgetidsplaner fra Ao Nang Beach til Koh Phi Phi (Laemtong Beach)

Første Færge
08:00
Sidste Færge
12:01
Operatører
1
Færger
4
Daglig
18
Ugentlig
Varighed
1t 10min
Hurtigst
1t 40min
Gns.
Billetpris
€26
Billigst
€76
Gns.

Data sidst opdateret NaN

Færgepriser fra Ao Nang Beach til Koh Phi Phi (Laemtong Beach)

Priser Fra
€26
Gennemsnitlig Pris
€76
Minimumspris
€26
Maksimal Pris
€246
Prisinterval
€26 - €246

Ao Nang Beach til Koh Phi Phi (Laemtong Beach) Færge Tidsplan

Operatør
Andaman Wave Master
Skib
Royal Jet Cruiser 10
Afgang
08:00
Ankomst
12:00
Varighed
4t 0min
Sejldage
M
T
W
T
F
S
S
Operatør
Andaman Wave Master
Skib
Royal Jet Cruiser 10
Afgang
12:00
Ankomst
16:30
Varighed
4t 30min
Sejldage
M
T
W
T
F
S
S
Operatør
Andaman Wave Master
Skib
Andaman Wave Express
Afgang
12:01
Ankomst
15:00
Varighed
2t 60min
Sejldage
M
T
W
T
F
S
S
Operatør
Andaman Wave Master
Skib
Andaman Wave Express
Afgang
09:20
Ankomst
10:30
Varighed
1t 10min
Sejldage
M
T
W
T
F
S
S

Færger fra Ao Nang Beach til Koh Phi Phi (Laemtong Beach)

Ofte stillede spørgsmål

Færgeturen fra Ao Nang Beach til Koh Phi Phi (Laemtong Beach) tager normalt i gennemsnit 1t 40min. Varigheden kan dog variere afhængigt af vejrforholdene og den specifikke færgeservice.

Færger fra Ao Nang Beach til Koh Phi Phi (Laemtong Beach) afgår 4 gange om dagen, med specifikke tidsplaner tilgængelige på vores bookingside. Afgangstider kan variere afhængigt af ugedagen og årstiden, så husk at tjekke for tilgængelighed.

Ja, du kan booke enten enkelt- eller returbilletter til færgen Ao Nang Beach til Koh Phi Phi (Laemtong Beach). Vælg blot din foretrukne mulighed, når du booker dine billetter.

Færger mellem Ao Nang Beach og Koh Phi Phi (Laemtong Beach) er udstyret med komfortable siddepladser, spiseområder, toiletter og gratis Wi-Fi. Nogle færger tilbyder også ekstra faciliteter som loungeområde eller underholdningstjenester.

Rabatter er tilgængelige hele året for tidlige bookinger, grupper og ældre. Tilmeld dig vores nyhedsbrev for de seneste tilbud og rabatter.

Bestil din næste rejse!

Fra
Til
Udgående
Vælg
Retur
Vælg
Hvordan rejser du?
Openferry logoNem booking, gennemsigtige priser, pålidelig kundeservice og masser af funktioner
Hent i App StoreHent appen i Google Play Butik
2026 © Openferry
AppleGoogleMasterCardVisaDinersDiscover