Ruter
Grækenland
Santorini (Thira) - Rethymnon

Santorini (Thira) til Rethymno Færge

Bestil din næste rejse!

Fra
Til
Udgående
Vælg
Retur
Vælg
Hvordan rejser du?

Find og book færgebilletter fra Santorini (Thira) til Rethymno

En ikonisk udsigt Rethymno, Grækenland

Book færger fra Santorini (Thira) til Rethymnon med Openferry. Vi tilbyder op til 2 ugentlige overfarter. Operatører inkluderer SeaJets. Rejsetiden er i gennemsnit 2t 15min. Billetpriserne varierer fra €92 til €658.

Santorini (Thira)
Rethymnon
Første Tur
00:00
Sidste Tur
17:20(-3)
Gennemsnitlig Varighed
2t 15min
Prisinterval
€92 - €658
Rederier
SeaJets

Færgetidsplaner fra Santorini (Thira) til Rethymno

Første Færge
00:00
Sidste Færge
17:20(-3)
Operatører
1
Færger
2
Daglig
2
Ugentlig
Varighed
1t 35min
Hurtigst
2t 15min
Gns.
Billetpris
€92
Billigst
€502
Gns.

Data sidst opdateret NaN

Færgepriser fra Santorini (Thira) til Rethymno

Priser Fra
€92
Gennemsnitlig Pris
€502
Minimumspris
€92
Maksimal Pris
€658
Prisinterval
€92 - €658

Santorini (Thira) til Rethymno Færge Tidsplan

Operatør
SeaJets
Skib
Elite Jet
Afgang
17:00
Ankomst
19:20
Varighed
2t 20min
Sejldage
M
T
W
T
F
S
S
Operatør
SeaJets
Skib
Express Jet
Afgang
17:00
Ankomst
19:20
Varighed
2t 20min
Sejldage
M
T
W
T
F
S
S

Færger fra Santorini (Thira) til Rethymno

Ofte stillede spørgsmål

Færgeturen fra Santorini (Thira) til Rethymno tager normalt i gennemsnit 2t 15min. Varigheden kan dog variere afhængigt af vejrforholdene og den specifikke færgeservice.

Færger fra Santorini (Thira) til Rethymno afgår 2 gange om dagen, med specifikke tidsplaner tilgængelige på vores bookingside. Afgangstider kan variere afhængigt af ugedagen og årstiden, så husk at tjekke for tilgængelighed.

Ja, du kan booke enten enkelt- eller returbilletter til færgen Santorini (Thira) til Rethymno. Vælg blot din foretrukne mulighed, når du booker dine billetter.

Færger mellem Santorini (Thira) og Rethymnon er udstyret med komfortable siddepladser, spiseområder, toiletter og gratis Wi-Fi. Nogle færger tilbyder også ekstra faciliteter som loungeområde eller underholdningstjenester.

Rabatter er tilgængelige hele året for tidlige bookinger, grupper og ældre. Tilmeld dig vores nyhedsbrev for de seneste tilbud og rabatter.

Bestil din næste rejse!

Fra
Til
Udgående
Vælg
Retur
Vælg
Hvordan rejser du?
Openferry logoNem booking, gennemsigtige priser, pålidelig kundeservice og masser af funktioner
Hent i App StoreHent appen i Google Play Butik
2026 © Openferry
AppleGoogleMasterCardVisaDinersDiscover