Rutter
Spanien - Frankrike
Ciutadella (Menorca) - Toulon

Ciutadella (Menorca) till Toulon Färja

Jämför priser och avgångar. Boka billiga färjebiljetter.

Boka nästa resa!

Från
Till
Utresa
Välj
Returresa
Välj
Hur reser du?

Hitta och boka färjebiljetter från Ciutadella (Menorca) till Toulon

En ikonisk vy i Toulon, Frankrike

Boka färjor från Ciutadella (Menorca) till Toulon med Openferry. Vi erbjuder upp till 2 överfarter per vecka. Operatörer inkluderar Corsica Ferries. Restiden är i genomsnitt 14 tim 35 min. Biljettpriserna varierar från €14 till €815.

Ciutadella (Menorca)
Toulon
Första resan
00:00
Sista resan
20:30(-3)
Genomsnittlig varaktighet
14 tim 35 min
Prisspann
€14 - €815
Företag
Corsica Ferries

Tidtabeller för färjor från Ciutadella (Menorca) till Toulon

Första färjan
00:00
Sista färjan
20:30(-3)
Operatörer
1
Färjor
2
Dagligen
2
Veckovis
Varaktighet
12 tim 15 min
Snabbast
14 tim 35 min
Genomsnitt
Biljettpris
€14
Billigast
€411
Genomsnitt

Data senast uppdaterad NaN

Färjepriser från Ciutadella (Menorca) till Toulon

Priser från
€14
Genomsnittligt pris
€411
Minpris
€14
Maxpris
€815
Prisspann
€14 - €815

Ciutadella (Menorca) till Toulon Färjetidtabell

Operatör
Corsica Ferries
Fartyg
Corsica Ferries vessel
Avgång
20:30
Ankomst
11:00(+1)
Varaktighet
14 tim 30 min
Seglingsdagar
M
T
W
T
F
S
S
Operatör
Corsica Ferries
Fartyg
Corsica Ferries vessel
Avgång
10:30
Ankomst
22:45
Varaktighet
12 tim 15 min
Seglingsdagar
M
T
W
T
F
S
S

Färjor från Ciutadella (Menorca) till Toulon

Vanliga frågor

Färjeresan från Ciutadella (Menorca) till Toulon tar vanligtvis i genomsnitt 14 tim 35 min. Dock kan varaktigheten variera beroende på väderförhållanden och specifika färjetjänsten.

Färjor från Ciutadella (Menorca) till Toulon avgår 2 gånger per dag, med specifika tidtabeller tillgängliga på vår bokningssida. Avgångstider kan variera beroende på veckodag och säsong, så kom ihåg att kolla tillgängligheten.

Ja, du kan boka antingen enkel- eller tur-och-retur biljetter för Ciutadella (Menorca) till Toulon färja. Välj helt enkelt ditt föredragna alternativ när du bokar dina biljetter.

Färjor mellan Ciutadella (Menorca) och Toulon är utrustade med bekväma sittplatser, matservering ombord, toaletter och gratis Wi-Fi. Vissa färjor kan också erbjuda ytterligare bekvämligheter som en lounge eller underhållningstjänster.

Rabatter är tillgängliga året runt för tidiga bokningar, grupper och pensionärer. Prenumerera på vårt nyhetsbrev för de senaste erbjudandena och rabatterna.

Boka nästa resa!

Från
Till
Utresa
Välj
Returresa
Välj
Hur reser du?
Openferry logoEnkla bokningar, tydlig prissättning, tillförlitlig support och massor av funktioner
Ladda ner på App StoreLadda ner appen på Google Play
© 2026 Openferry
AppleGoogleMasterCardVisaDinersDiscover