Rutter
Indonesien
Gili Trawangan - Nusa Penida (Buyuk Harbour)

Gili Trawangan till Nusa Penida (Buyuk Harbour) Färja

Jämför priser och avgångar. Boka billiga färjebiljetter.

Boka nästa resa!

Från
Till
Utresa
Välj
Returresa
Välj
Hur reser du?

Hitta och boka färjebiljetter från Gili Trawangan till Nusa Penida (Buyuk Harbour)

En ikonisk vy i Nusa Penida (Buyuk hamn), Indonesien

Boka färjor från Gili Trawangan till Nusa Penida (Buyuk Harbour) med Openferry. Vi erbjuder upp till 15 överfarter per vecka. Operatörer inkluderar Wijaya Perkasa, Semaya One Fast Cruise, Gili Getaway. Restiden är i genomsnitt 2 tim 0 min. Biljettpriserna varierar från €17 till €148.

Gili Trawangan
Nusa Penida (Buyuk Harbour)
Frekvens
2–7 dagar per vecka
Första resan
09:00
Sista resan
12:30
Genomsnittlig varaktighet
2 tim 15 min
Prisspann
€19 - €148
Företag
Wijaya Perkasa
Semaya One Fast Cruise
Gili Getaway

Tidtabeller för färjor från Gili Trawangan till Nusa Penida (Buyuk Harbour)

Första färjan
09:00
Sista färjan
12:30
Operatörer
3
Färjor
3
Dagligen
12
Veckovis
Varaktighet
1 tim 45 min
Snabbast
2 tim 15 min
Genomsnitt
Biljettpris
€19
Billigast
€36
Genomsnitt

Data senast uppdaterad NaN

Färjepriser från Gili Trawangan till Nusa Penida (Buyuk Harbour)

Priser från
€19
Genomsnittligt pris
€36
Minpris
€19
Maxpris
€148
Prisspann
€19 - €148

Gili Trawangan till Nusa Penida (Buyuk Harbour) Färjetidtabell

Operatör
Semaya One Fast Cruise
Fartyg
Semaya One Fast Cruise vessel
Avgång
09:00
Ankomst
11:30
Varaktighet
2 tim 30 min
Seglingsdagar
M
T
W
T
F
S
S
Operatör
Wijaya Perkasa
Fartyg
Wijaya Perkasa vessel
Avgång
09:00
Ankomst
10:45
Varaktighet
1 tim 45 min
Seglingsdagar
M
T
W
T
F
S
S
Operatör
Wijaya Perkasa
Fartyg
Wijaya Perkasa vessel
Avgång
12:30
Ankomst
15:15
Varaktighet
2 tim 45 min
Seglingsdagar
M
T
W
T
F
S
S
Operatör
Gili Getaway
Fartyg
Gili Getaway vessel
Avgång
12:00
Ankomst
15:15
Varaktighet
3 tim 15 min
Seglingsdagar
M
T
W
T
F
S
S

Färjor från Gili Trawangan till Nusa Penida (Buyuk Harbour)

Vanliga frågor

Färjeresan från Gili Trawangan till Nusa Penida (Buyuk Harbour) tar vanligtvis i genomsnitt 2 tim 0 min. Dock kan varaktigheten variera beroende på väderförhållanden och specifika färjetjänsten.

Färjor från Gili Trawangan till Nusa Penida (Buyuk Harbour) avgår 3 gånger per dag, med specifika tidtabeller tillgängliga på vår bokningssida. Avgångstider kan variera beroende på veckodag och säsong, så kom ihåg att kolla tillgängligheten.

Ja, du kan boka antingen enkel- eller tur-och-retur biljetter för Gili Trawangan till Nusa Penida (Buyuk Harbour) färja. Välj helt enkelt ditt föredragna alternativ när du bokar dina biljetter.

Färjor mellan Gili Trawangan och Nusa Penida (Buyuk Harbour) är utrustade med bekväma sittplatser, matservering ombord, toaletter och gratis Wi-Fi. Vissa färjor kan också erbjuda ytterligare bekvämligheter som en lounge eller underhållningstjänster.

Rabatter är tillgängliga året runt för tidiga bokningar, grupper och pensionärer. Prenumerera på vårt nyhetsbrev för de senaste erbjudandena och rabatterna.

Boka nästa resa!

Från
Till
Utresa
Välj
Returresa
Välj
Hur reser du?
Openferry logoEnkla bokningar, tydlig prissättning, tillförlitlig support och massor av funktioner
Ladda ner på App StoreLadda ner appen på Google Play
© 2026 Openferry
AppleGoogleMasterCardVisaDinersDiscover