Rutter
Thailand
Koh Kradan - Krabi (Klong Jilad Pier)

Koh Kradan till Krabi (Klong Jilad Pier) Färja

Jämför priser och avgångar. Boka billiga färjebiljetter.

Boka nästa resa!

Från
Till
Utresa
Välj
Returresa
Välj
Hur reser du?

Hitta och boka färjebiljetter från Koh Kradan till Krabi (Klong Jilad Pier)

En ikonisk vy i Krabi (Klong Jilad Pier), Thailand

Boka färjor från Koh Kradan till Krabi (Klong Jilad Pier) med Openferry. Vi erbjuder upp till 2 överfarter per vecka. Operatörer inkluderar Satun Pakbara Speed Boat Club. Restiden är i genomsnitt 3 tim 20 min. Biljettpriserna varierar från €56 till €113.

Koh Kradan
Krabi (Klong Jilad Pier)
Frekvens
2–7 dagar per vecka
Första resan
12:15
Sista resan
12:15
Genomsnittlig varaktighet
3 tim 20 min
Prisspann
€56 - €113
Företag
Satun Pakbara Speed Boat Club

Tidtabeller för färjor från Koh Kradan till Krabi (Klong Jilad Pier)

Första färjan
12:15
Sista färjan
12:15
Operatörer
1
Färjor
1
Dagligen
2
Veckovis
Varaktighet
3 tim 20 min
Snabbast
3 tim 20 min
Genomsnitt
Biljettpris
€56
Billigast
€64
Genomsnitt

Data senast uppdaterad NaN

Färjepriser från Koh Kradan till Krabi (Klong Jilad Pier)

Priser från
€56
Genomsnittligt pris
€64
Minpris
€56
Maxpris
€113
Prisspann
€56 - €113

Koh Kradan till Krabi (Klong Jilad Pier) Färjetidtabell

Operatör
Satun Pakbara Speed Boat Club
Fartyg
Satun Pakbara Speed Boat Club vessel
Avgång
12:15
Ankomst
15:35
Varaktighet
3 tim 20 min
Seglingsdagar
M
T
W
T
F
S
S

Färjor från Koh Kradan till Krabi (Klong Jilad Pier)

Vanliga frågor

Färjeresan från Koh Kradan till Krabi (Klong Jilad Pier) tar vanligtvis i genomsnitt 3 tim 20 min. Dock kan varaktigheten variera beroende på väderförhållanden och specifika färjetjänsten.

Färjor från Koh Kradan till Krabi (Klong Jilad Pier) avgår 1 gånger per dag, med specifika tidtabeller tillgängliga på vår bokningssida. Avgångstider kan variera beroende på veckodag och säsong, så kom ihåg att kolla tillgängligheten.

Ja, du kan boka antingen enkel- eller tur-och-retur biljetter för Koh Kradan till Krabi (Klong Jilad Pier) färja. Välj helt enkelt ditt föredragna alternativ när du bokar dina biljetter.

Färjor mellan Koh Kradan och Krabi (Klong Jilad Pier) är utrustade med bekväma sittplatser, matservering ombord, toaletter och gratis Wi-Fi. Vissa färjor kan också erbjuda ytterligare bekvämligheter som en lounge eller underhållningstjänster.

Rabatter är tillgängliga året runt för tidiga bokningar, grupper och pensionärer. Prenumerera på vårt nyhetsbrev för de senaste erbjudandena och rabatterna.

Boka nästa resa!

Från
Till
Utresa
Välj
Returresa
Välj
Hur reser du?
Openferry logoEnkla bokningar, tydlig prissättning, tillförlitlig support och massor av funktioner
Ladda ner på App StoreLadda ner appen på Google Play
© 2026 Openferry
AppleGoogleMasterCardVisaDinersDiscover