Rutter
Grekland
Santorini (Thira) - Tinos

Santorini (Thira) till Tinos Färja

Jämför priser och avgångar. Boka billiga färjebiljetter.

Boka nästa resa!

Från
Till
Utresa
Välj
Returresa
Välj
Hur reser du?

Hitta och boka färjebiljetter från Santorini (Thira) till Tinos

En ikonisk vy i Tinos, Grekland

Boka färjor från Santorini (Thira) till Tinos med Openferry. Vi erbjuder upp till 6 överfarter per vecka. Operatörer inkluderar Golden Star Ferries, SeaJets, Hellenic Seaways. Restiden är i genomsnitt 3 tim 5 min. Biljettpriserna varierar från €34 till €151.

Santorini (Thira)
Tinos
Första resan
00:00
Sista resan
14:55
Genomsnittlig varaktighet
3 tim 5 min
Prisspann
€34 - €151
Företag
Golden Star Ferries
SeaJets
Hellenic Seaways

Tidtabeller för färjor från Santorini (Thira) till Tinos

Första färjan
00:00
Sista färjan
14:55
Operatörer
3
Färjor
2
Dagligen
6
Veckovis
Varaktighet
2 tim 40 min
Snabbast
3 tim 5 min
Genomsnitt
Biljettpris
€34
Billigast
€79
Genomsnitt

Data senast uppdaterad NaN

Färjepriser från Santorini (Thira) till Tinos

Priser från
€34
Genomsnittligt pris
€79
Minpris
€34
Maxpris
€151
Prisspann
€34 - €151

Santorini (Thira) till Tinos Färjetidtabell

Operatör
SeaJets
Fartyg
Champion League Jet 1
Avgång
09:50
Ankomst
12:50
Varaktighet
3 tim 0 min
Seglingsdagar
M
T
W
T
F
S
S
Operatör
SeaJets
Fartyg
Eurochampion Jet
Avgång
13:15
Ankomst
16:00
Varaktighet
2 tim 45 min
Seglingsdagar
M
T
W
T
F
S
S
Operatör
Golden Star Ferries
Fartyg
Golden Princess
Avgång
14:15
Ankomst
18:05
Varaktighet
3 tim 50 min
Seglingsdagar
M
T
W
T
F
S
S
Operatör
SeaJets
Fartyg
Eurochampion Jet
Avgång
12:55
Ankomst
15:35
Varaktighet
2 tim 40 min
Seglingsdagar
M
T
W
T
F
S
S
Operatör
SeaJets
Fartyg
Eurochampion Jet 2
Avgång
12:55
Ankomst
15:35
Varaktighet
2 tim 40 min
Seglingsdagar
M
T
W
T
F
S
S

Färjor från Santorini (Thira) till Tinos

Vanliga frågor

Färjeresan från Santorini (Thira) till Tinos tar vanligtvis i genomsnitt 3 tim 5 min. Dock kan varaktigheten variera beroende på väderförhållanden och specifika färjetjänsten.

Färjor från Santorini (Thira) till Tinos avgår 2 gånger per dag, med specifika tidtabeller tillgängliga på vår bokningssida. Avgångstider kan variera beroende på veckodag och säsong, så kom ihåg att kolla tillgängligheten.

Ja, du kan boka antingen enkel- eller tur-och-retur biljetter för Santorini (Thira) till Tinos färja. Välj helt enkelt ditt föredragna alternativ när du bokar dina biljetter.

Färjor mellan Santorini (Thira) och Tinos är utrustade med bekväma sittplatser, matservering ombord, toaletter och gratis Wi-Fi. Vissa färjor kan också erbjuda ytterligare bekvämligheter som en lounge eller underhållningstjänster.

Rabatter är tillgängliga året runt för tidiga bokningar, grupper och pensionärer. Prenumerera på vårt nyhetsbrev för de senaste erbjudandena och rabatterna.

Boka nästa resa!

Från
Till
Utresa
Välj
Returresa
Välj
Hur reser du?
Openferry logoEnkla bokningar, tydlig prissättning, tillförlitlig support och massor av funktioner
Ladda ner på App StoreLadda ner appen på Google Play
© 2026 Openferry
AppleGoogleMasterCardVisaDinersDiscover